Wydarzenia w regionie

 

Na Przystanek Wolontariat zapraszamy również poza Szczecinem. Sprawdź poniżej co będzie się działo w Morzycy, Świnoujściu, Szczecinku i Gryfinie.

 

 

Morzyca

Miejsce: Świetlica wiejska w Morzycy
Zgłoszenia: wydarzenia otwarte

 

4 grudnia – poniedziałek: g.17:00 – 20:00: Świat w barwach wolontariatu – wieczór filmowy i spotkanie z wolontariuszami

Wieczór filmowy poświęcony tematyce wolontariatu w Polsce i na świecie. Młodzież poznaje różne oblicza wolontariatu na przykładzie wolontariuszy działających w Polsce i na świecie. Przykłady zaangażowania ludzi w niesieniu pomocy i wsparcia mogą stać się inspiracją i zachęcić do włączenia się w tą piękną ideę. Zaprezentowane przykłady mają za zadanie pokazać młodym ludziom, że  bezinteresowne zaangażowanie płynące z serca to najpiękniejsza rzecz jaką mogą dać innym. W trakcie wieczoru zaprezentowanych zostanie kilka filmów z przerwami na wspólną dyskusję i podzielenie się wrażeniami.
 

8 grudnia – piątek: g.16:00 – 19:00: Uczmy dzieci pomagania – warsztat

Kreatywne warsztaty dla dzieci o tematyce wolontariatu. Podczas warsztatów dzieci będą mogły wyrazić swoje odczucia i doświadczenia związane z pomaganiem. W planie warsztatów znajduje się projekcja krótkich filmów pokazujących, w jaki sposób można pomagać innym. Dzieci będą pomagały również  pani świetliczance w przygotowaniu wspólnego poczęstunku robiąc gofry i piekąc ciasteczka. Warsztaty mają na celu uświadomienie dzieciom znaczenia wzajemnej pomocy, ułatwieniu rozpoznawania i nazywania uczuć towarzyszącemu pomaganiu.

 


 

Świnoujście

5 grudnia – wtorek: Dzień Wolontariusza

Miejsce: Lokalne i Młodzieżowe Centrum Wolontariatu w Świnoujściu
Zgłoszenia: obowiązują zaproszenia

 


 

Szczecinek

7 grudnia – czwartek: g. 16:00 – 19:00: Gala konkursu Wolontariusz Roku Miasta Szczecinek   

 

Szczecinek, miasto z prawdziwymi tradycjami wolontariatu – to właśnie tam 27 lat temu rozpoczęła się polska historia Programu „Starszy Brat, Starsza Siostra”. Główne miejskie wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zaplanowano na 7 grudnia. Tego dnia Burmistrz Miasta podczas uroczystego spotkania w Ratuszu przyzna tytuł „Wolontariusza Roku” (obowiązują zaproszenia). W tym samym czasie i miejscu swoją odsłonę będzie miała wystawa fotograficzna „Zakręceni dla społeczności” współtworzona przez społeczników i wolontariuszy opowiadająca o najciekawszych działaniach społecznych w Szczecinku. Przez kolejny tydzień wystawa będzie dostępna szerokiej publiczności na dziedzińcu Ratusza.

   

Miejsce: Sala posiedzeń Rady Miasta Szczecinek

g. 16:00 – 19:00: Wystawa fotograficzna "Zakręceni dla Społeczności" oraz #WOLObudka

 


 

Gryfino

8 grudnia – piątek: g. 9:00 – 12:00: Zakręceni wolontariatem – spotkanie i warsztaty z wolontariuszami

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich, aula

 

Tego dnia starsi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie będą mieli okazję doświadczyć edukacji rówieśniczej. Warsztaty na temat różnych form wolontariatu poprowadzą doświadczeniu w wolontariacie uczniowie Szkoły Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie (byłe Gimnazjum nr 34), którzy wraz ze swoim opiekunem – Przemysławem Landowskim odwiedzają różne miejsca jako wolontariusze.

Ponadto uczniowie klas trzecich wezmą udział w spotkaniu z konsultantką Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk i dowiedzą się o możliwościach mobilności wolontariackiej i nie tylko w Europie.