Mapa aktywności

Czym jest Mapa Aktywności?

 

To umowna nazwa dla wydarzeń na Pomorzu Zachodnim, które promują wolontariat. W całym regionie w grudniu i nie tylko odbywają się gale wolontariatu, akcje promocyjne i inne wydarzenia, podczas których wolontariusze są wyróżniani i zauważani, a coraz większe rzesze osób zachęcane do tego rodzaju aktywności. Szukaj informacji na lokalnych portalach informacyjnych, w swojej szkole i pracy. 

 

Kto wspiera wolontariat na Pomorzu Zachodnim?

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego – Zespół roboczy ds. wolontariatu,
Regionalne Centrum Wolontariatu działające w ramach ogólnopolskiej sieci,
oraz różne organizacje i instytucje, w tym współorganizatorzy Przystanku Wolontariat.

 

 Ciekawe wydarzenia związane z wolontariatem w regionie

Darłowska Laponia Świętego Mikołaja

Datę 3 grudnia 2017 – zaznaczcie w swoich kalendarzach na czerwono. Nie tylko dlatego, że to niedziela – ale głównie dlatego, byście mogli całymi rodzinami wziąć udział w imprezie organizowanej przez Darłowskie Centrum Wolontariatu i ich przyjaciół.
Mowa oczywiście o najlepszych – bo naszych, Mikołajkach miejskich, które od dziewięciu lat organizowane są na Rynku Miejskim w Darłowie pod nazwą Darłowska Laponia Świętego Mikołaja. W tym roku, odbędzie się ona 3 grudnia (tj. niedziela), tradycyjnie w godzinach 13:00 – 16:00, na placu przed Ratuszem. 
Jak co roku nie zabraknie występów na scenie lokalnych małych artystów, zapachu świerku, iście bożonarodzeniowego kiermaszu, tańców, konkursów, loterii latających reniferów, listów do M – które będziecie mogli nadać specjalną pocztą czerwonych serc. Będzie troszkę nowości, nie zabraknie Mega Pak od Mikołaja no i oczywiście – tego co najważniejsze – jego osobistej obecności w tym dniu, na naszej imprezie. To jest pewne i gwarantowane – jak obiad u babci! Mikołaj do Darłowa dotrze… 3 grudnia, punktualnie o godz. 14:00. Wśród nowości – odpalenie choinki… tak, tak – wiemy, to jest co roku. Ale w tym roku choinka będzie inna, wyższa… 🎄wspólnie odpalimy ją na zakończenie dnia około godziny 16:00. 

Na dziś tyle w tym temacie, natomiast każdy kto zechciałby pomóc przy tworzeniu tego przedsięwzięcia proszony jest o kontakt z Darłowskim Centrum Wolontariatu (pon. – pt. godz. 15:00 – 19:00. Tel. 781 830 005).

Każdy, nawet najdrobniejszych gest – już sama chęć – się liczy i ma ogromne znaczenie. Bo… pomaganie jest w modzie i zawsze na topie … z tym, człowiekowi jest do twarzy.


VII Gminna Gala Wolontariatu w Czaplinku

Gminna Gala Wolontariatu w Czaplinku to doskonała okazja, by  wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane i poświęcające swój czas na rzecz innych. Wyróżnieni tradycyjnie otrzymują symboliczną statuetkę anioła. Pponadto to dobra okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pozarządowe w niesienie pomocy innym, zarówno na szczeblu lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Dotychczas wyróżnionych zostało sześćdziesięciu pięciu czaplineckich wolontariuszy.
VII Gminna Gala Wolontariatu odbędzie się 5 grudnia (wtorek) w Czaplineckim Ośrodku Kultury o godz. 17.00.

 

 

stopka-1